Jakie łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku?

rodzeństwo na łóżku

Twoje dzieci są w podobnym wieku i dzielą pokój? Chciałbyś znaleźć dla nich łóżko, które zapewni im komfortowy sen, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca w pomieszczeniu? Poznaj ciekawe rozwiązania, które spodobają się Tobie, a przy okazji urzekną Twoje dzieci.

Jakie łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku?

Wybór odpowiedniego łóżka dla rodzeństwa może stanowić dla rodzica nie lada wyzwanie. W końcu najważniejszym kwestią, którą rodzic musi wziąć pod uwagę, jest to, aby każde z dzieci miało własną przestrzeń do snu. Rodzeństwo w podobnym wieku często ma tendencję do kłótni o swoją połowę łóżka, dlatego powinno być ono odpowiednio duże. A co jeśli pokój, który zajmują dzieci, jest niewielkich rozmiarów?

Czym kierować podczas wyboru łóżka dla rodzeństwa?

  • Wygoda spania – wspólne łóżko dla rodzeństwa musi zapewniać obojgu odpowiedni odpoczynek. Należy także wziąć pod uwagę wiek i płeć dzieci (a raczej to, czy są tej samej płci, czy odmiennej). To pozwoli oszacować, jaki czas będą one mogły spać razem.
  • Bezpieczeństwo — to bardzo istotny aspekt podczas wyboru łóżka dla rodzeństwa. Jeśli zdecydujesz się na łóżko piętrowe, to nie może być ono za wysokie. Powinno także posiadać barierki, które uchronią maluchy przed upadkiem.
  • Trwałość konstrukcji — dzieci często robią wygibasy na łóżku, skaczą lub turlają się po nim, dlatego ważne, aby konstrukcja mebla była w stanie znieść tego rodzaju przeciążenia.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa w podobnym wieku

Łóżko piętrowe dla dwojga dzieci to dobre rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić trochę przestrzeni, dzięki temu dzieci będą miały więcej miejsca do zabawy. Szukasz nietypowego pomysłu na łóżko dla rodzeństwa? Obecnie na rynku dostępne są dosyć ciekawe modele łóżek piętrowych dla najmłodszych, które mogą im się spodobać. Niektóre z nich posiadają schody z szuflad, są w kształcie domku lub autobusu. Łóżko piętrowe dla dzieci zapewnia zwłaszcza maluchom niesamowitą radość ze wspinania się na górną jego część.

Łóżko wysuwane dla rodzeństwa w podobnym wieku

Inną praktyczną opcją jest łóżko wysuwane dla rodzeństwa. Ta propozycja również pozwala na oszczędność miejsca i stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Jednak wadą może okazać się konieczność wsuwania i wysuwania dolnej szuflady. Również te łóżka posiadają interesujące warianty, które sprawią, że najmłodsi będą zafascynowani. Wśród wielu propozycji dostępnych na rynku są takie z dodatkowymi szufladami. Dzięki czemu dzieci zyskują przestrzeń do przechowywania swoich zabawek lub ubrań.

Wspólne łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku

Jeśli pokój dzieci jest wystarczająco duży, możesz zdecydować się na zakup wspólnego łóżka dla Twoich pociech. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku bardzo małych dzieci. Pamiętaj także, aby łóżko było odpowiednio szerokie, a materac wspomagał prawidłowy rozwój maluchów.

Łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku powinno być dostosowane do preferencji dzieci. Maluchy zazwyczaj lubią tematyczne rozwiązania, dlatego możesz razem z nimi pooglądać różne propozycje łóżek i wspólnie wybrać to, które najbardziej im się spodoba. Wtedy dzieci z przyjemnością będą zasypiać w swoich łóżkach.

Podobne wpisy

3 thoughts on “Jakie łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku?

  1. Łóżko piętrowe wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, tak by każde dziecko miało chociaż trochę prywatności dla siebie. 😉

  2. Tylko piętrowe, choć uważam, że wspólny pokój to generalnie nie jest najlepszy pomysł, no ale cóż nie każdy ma do tego odpowiednie warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *