4 pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

Pokój nastolatka

W jaki sposób zaaranżować pokój dla starszego dziecka? Na co zwracać uwagę i jakie ma się możliwości? Warto przyjrzeć się bliżej niektórym pomysłom, które mogą stać się inspiracją dla ciekawej aranżacji pokoju młodzieżowego. Przedstawiamy 4 pomysły

  1. Nowoczesna aranżacja w uniwersalnym stylu
  2. Tematyczna aranżacja pokoju młodzieżowego
  3. Modne połączenie kolorów w pokoju młodzieżowym
  4. Ściany w pokoju młodzieżowym – tapety, plakaty, farby

Jak zaaranżować pokój młodzieżowy?

Starsze dzieci, szczególnie te, które weszły już w wiek dojrzewania i niedługo osiągną dorosłość, najczęściej mają większe wymagania względem organizacji swojej przestrzeni. Nastolatkowie chcą się wyróżnić, jak również podążać za modą, co pozwoli im czuć się pewnie i swobodnie. Dlatego też przy aranżacji takiego pokoju zawsze warto wziąć pod uwagę zdanie naszej pociechy, a planując zakupy mebli i dodatków, dokonywać ich wraz z osobami zainteresowanymi. Dzięki temu będzie można osiągnąć ciekawy efekt, który nie tylko spodoba się dzieciom, ale będzie też na rękę rodzicom. Poniżej prezentujemy 5 pomysłów, które mogą was zainspirować.

1. Nowoczesna aranżacja w uniwersalnym stylu

Do wyboru mamy wiele różnych pomysłów, jednak jak wiadomo, obecnie idzie się przede wszystkim w styl nowoczesny, często minimalistyczny. Wybierając aranżacje dla nastolatków, można z powodzeniem wybierać powoli meble i dekorację jak do sypialni dla osób dorosłych, dzięki czemu mogą one służyć przez wiele kolejnych lat bez potrzeby zmiany. Są to najczęściej wystroje uniwersalne i proste, które pasują zarówno do chłopców, jak i dziewczyn, przy czym indywidualny rys charakteru będzie uwidaczniał się nie w meblach, a w dodatkach i dekoracjach stawianych na meblach i wieszanych na ścianach.

2. Tematyczna aranżacja pokoju młodzieżowego

Zdecydowanie lepiej przy aranżacji wnętrza pokoju wziąć pod uwagę gusta i zainteresowania nastolatka. Jeżeli jest zainteresowane jakimś konkretnym zagadnieniem, warto pójść właśnie w tę stronę. Jeżeli jest miłośnikiem sportu – fototapeta z motywem piłkarskim, naklejki czy obrazy mogą się świetnie sprawdzić. Jeżeli lubi kosmos, dodatkowo warto pomyśleć o podwieszanym pod sufitem układem słonecznym czy zastosowaniu dekoracji ściennych, sufitowych i innych kombinacji właśnie w tym temacie. Możliwości jest wiele, można dać graffiti na ścianę, postawić na niezwykłe oprawy świetlne czy postawić na inne modne dodatki.

3. Modne połączenie kolorów w pokoju młodzieżowym

Obecnie bardzo modnym kolorem w pokojach młodzieżowych jest czerń, co jednak nie oznacza, że muszą być one ponure. Można je z powodzeniem łączyć z innymi barwami, dzięki czemu zyskuje się stylowe wnętrze. W pokoju nastolatka ciekawe są połączenia kolorystyczne, na przykład czerni z bielą oraz niewielkimi dodatkami w innych barwach jak szarość, granat czy żółć. U dziewczyny można zastosować połączenie z czerwienią, różem czy innymi kolorami, także pastelowymi. Jedna ściana może być pomalowana na czarno, pozostałe na biało i z jasnymi dodatkami.

4. Ściany w pokoju młodzieżowym – tapety, plakaty, farby

Dekoracja ścian w pokoju młodzieżowym może przybrać różną formę. Nadal bardzo popularne są tapety, ale znacznie częściej wybiera się farbę, co powala na łatwiejszą zmianę barwy w razie potrzeby. Daje też większe możliwości aranżacyjne, ponieważ możliwe jest dobranie harmonijnie dopasowanych mebli i dodatków lub zastosowanie ostrych kontrastów. W pokojach młodzieżowych na ścianach często goszczą także plakaty, obrazy, a także naklejki naścienne, które są zarówno formą ozdoby, jak i wyrazem zainteresowań.

Podobne wpisy

One thought on “4 pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

  1. Pokój młodzieżowy powinna urządzać młodzież. Niech sami decydują, co chcą. Niech pokażą w internecie, co im się podoba. Niech w końcu ten internet im się do czegoś innego przyda niż do marnotrawienia czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *