Jak wybrać tapetę do pokoju rodzeństwa różnej płci?

pokoj dla rodzenstwa

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa różnej płci to spore wyzwanie dla rodziców. Szczególnie gdy maluchy mają różne zainteresowania, a każde z nich chciałoby mieć swoją własną przestrzeń w pomieszczeniu. Jak wybrać tapetę do pokoju dla dzieci różnej płci? Poznaj nasze inspiracje.

Wybierz dwie tapety do pokoju rodzeństwa różnej płci

Chcesz urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki? Zastanawiasz się, jaka tapeta do pokoju dziecięcego sprawdzi się w pomieszczeniu dzielonym przez brata i siostrę? Jednym z rozwiązań jest zastosowanie okładziny z dwoma różnymi motywami, które razem będą tworzyły spójną całość. W ten sposób każde dziecko będzie miało własną przestrzeń we wspólnym pokoju. Taka propozycja sprawdzi się, gdy pokój rodzeństwa różnej płci jest na tyle przestronny, by ustawić w nim dwa oddzielne łóżka.

Dopasuj wzór tapety dla dzieci do zainteresowań maluchów. Pamiętaj jednak, aby wybrane przez Ciebie okładziny miały taką samą fakturę, dzięki temu pomieszczenie będzie prezentowało się estetycznie. Dobry pomysł stanowi pokrycie wzorzystą tapetą do pokoju dla dzieci tylko dwóch przeciwległych ścian wnętrza, a na pozostałych zastosowanie okładziny w jednolitym kolorze lub pomalowanie ich farbą.

Postaw na tapetę do pokoju rodzeństwa w uniwersalnym kolorze

Świetną propozycją jest postawienie na tapetę do pokoju rodzeństwa różnej płci w kolorze, który będzie odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Stwarza ona bardzo wiele możliwości aranżacyjnych wnętrza. Wśród pomysłów na pokój dla dzieci różnej płci na szczególną uwagę zasługuje takie rozwiązanie jak pokrycie ścian w pomieszczeniu neutralnym odcieniem tapety dla dzieci — np. biały, szarym, żółtym lub beżowym — i wyróżnienie, do kogo należy dana strefa w pomieszczeniu poprzez pościel, dodatki lub meble. Dzięki temu pokój rodzeństwa będzie prezentował się schludnie.

Wybierz tapetę do pokoju rodzeństwa z neutralnym motywem

Alternatywą dla ścian w jednolitym kolorze jest zastosowanie okładziny z wybranym motywem. To dobre rozwiązanie, gdy dzieci są małe. Ciekawą propozycję stanowi tapeta do pokoju dziecięcego las. Spodoba się ona zarówno dziewczynce, jak i małemu chłopcu. Możesz także postawić na okładzinę w geometryczne wzory lub tapetę dziecięcą z mapą.

Zdecyduj się na tapetę do pokoju rodzeństwa różnej płci z gradientem

Kolejnym pomysłem na zastosowanie okładziny na ścianach w pomieszczeniu zajmowanym przez maluchy jest wybór tapety do pokoju rodzeństwa z gradientem. Jeśli łóżka Twoich pociech są ustawione pod jedną ścianą, możesz położyć na niej okładzinę przechodzącą od koloru niebieskiego do różowego. Maluchy będą zachwycone swoim wspólnym pokojem.

Dopasuj tapetę do pokoju rodzeństwa różnej płci do zainteresowań każdego z dzieci. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie uniwersalnego koloru lub wzoru okładziny dla dzieci i zaznaczenie stref poprzez elementy wyposażenia wnętrza i dodatki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *