Czy warto wybrać łóżko wysuwane dla rodzeństwa?

dziecięce łóżko

Pokój dziecięcy nie jest zbyt wysokim pomieszczeniem i obawiasz się, że łóżko piętrowe nie będzie dobrym rozwiązaniem? Twoje pociechy lubią swoje towarzystwo i chcą spać blisko siebie? Możesz zdecydować się na zakup łóżka wysuwanego dla rodzeństwa.

Zalety wysuwanego łóżka dla rodzeństwa

Łóżko wysuwane dla rodzeństwa to mebel o niezwykłej funkcjonalności. Największą jego zaletą jest oszczędność miejsca w pokoju. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń zajmowanych przez dzieci, w których rodzice chcą pozostawić swoim pociechą przestrzeń do zabawy czy nauki.

Wiele łóżek wysuwanych dla dzieci posiada szuflady, dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy Twoich pociech — pościeli, ubrań czy też zabawek. Ponadto łóżko modułowe może być naprawdę stylowym meblem. Dopasuj kolorystykę i kształt łóżka do upodobań dzieci, a na pewno będą zachwycone.

Kolejną zaletą łóżka wysuwanego dla rodzeństwa jest również prostota obsługi. Nie trzeba używać dużej siły, aby wysunąć szufladę z materacem, więc nawet najmłodsi poradzą sobie z jego rozłożeniem.

Dodatkowo łóżko wysuwane dla rodzeństwa w dzień pełni rolę kanapy, na której dzieci mogą spędzać czas z przyjaciółmi, bawić się lub uczyć. Co czyni z niego niezwykle praktyczny mebel wielofunkcyjny. Jeśli zastanawiasz się, jakie łóżko dla rodzeństwa w podobnym wieku będzie najlepszym rozwiązaniem, to na pewno warto rozważyć zakup wysuwanego łóżka dla dzieci.

Łóżko wysuwane dla rodzeństwa — zamiennik podwójnego łóżka

Łóżko wysuwane może być dobrym zamiennikiem wspólnego łóżka dla rodzeństwa. Jeśli maluchy bardzo lubią spędzać ze sobą czas, wysuwane łóżko dla dzieci na pewno bardzo im się spodoba. Zwłaszcza najmłodsi, którzy zazwyczaj boją się spać sami, poczują się bezpiecznie, gdy obok będą mieli swojego brata lub siostrę.

Wady łóżka wysuwanego dla dzieci

Wad łóżka wysuwanego dla rodzeństwa jest znacznie mniej niż zalet. Do wad tego typu łóżek należy przede wszystkim to, że nie znajdą one zastosowania w bardzo wąskich pomieszczeniach. Łóżko modułowe musi być odpowiednio szerokie, żeby mogły na nim spać dwie osoby.

Może również okazać się, że łóżko wysuwane dla dzieci jest mniej wytrzymałe. Wysunięcie dolnego materaca umożliwiają niewielkie kółeczka, które przesuwają się po specjalnej szynie. Codzienne wieczorne wysuwanie i poranne zasuwanie sprawiają, że ten rodzaj łóżka dla rodzeństwa jest bardziej narażony na ewentualne uszkodzenia.

Kłopotliwa może być także dla najmłodszych sama konieczność składanie łóżka co rano, ponieważ dzieci z reguły nie lubią ścielić swoich łóżek. Jednak pomaga to wypracować właściwe nawyki i kształtować dobre przyzwyczajenia.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybrać łóżko wysuwane dla rodzeństwa, to zdecydowanie tak. Dzięki temu Twoje dzieci zyskają więcej miejsca do wypoczynku i nauki. Wybierz ciekawy wzór, a najmłodsi na pewno będą oczarowani.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *