Jak zaaranżować wąski pokój dla rodzeństwa?

rodzeństwo czytające ksiażkę

Pokój dzieci to ich osobisty azyl, dlatego warto urządzić go tak, aby Twoje pociechy czuły się w nim naprawdę dobrze. Niezależnie od tego, czy dziecięcy pokój jest dużym pomieszczeniem, czy też ma niewielką powierzchnię, pokój rodzeństwa powinien być dostosowany do potrzeb dzieci. Jak urządzić wąski pokój dla rodzeństwa? Podpowiemy Ci, jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń w tym pomieszczeniu.

Jasne kolory w wąskim pokoju dla rodzeństwa

Jasne kolory ścian to chyba najlepszy wybór do wąskiego pokoju dla dwójki dzieci.
Dzięki temu wnętrze optycznie się powiększy i będzie bardziej przyjazne oraz przytulne. Jakie kolory sprawdzą się w wąskim pokoju dla rodzeństwa?

W przypadku dziewczynek można postawić na pudrowy róż, beż oraz biel. Ze względu na uniwersalność bieli można ją zastosować także w pomieszczeniu, z którego korzystają chłopcy lub w pokoju dla rodzeństwa różnej płci. Jasne kolory dostosowane do upodobań chłopców to błękit, zieleń czy też subtelny brąz.

Ciekawym połączeniem jest również zestawienie dwóch barw, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w wąskim pokoju chłopca i dziewczynki. Jaki kolor warto zastosować w pomieszczeniu dzielonym przez brata i siostrę? Słoneczna żółć nada wnętrzu ciepła i spodoba się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce.

Funkcjonalna aranżacja wąskiego pokoju rodzeństwa

Urządzenie małego wąskiego pokoju dla rodzeństwa może wymagać od rodziców wyobraźni przestrzennej. W takim pomieszczeniu dobrym rozwiązanie stanowią meble modułowe. Pokój z łóżkiem piętrowym pozwala zaoszczędzić miejsce, które można zagospodarować w inny sposób. Dobrą propozycją do wąskiego pokoju dla rodzeństwa jest także łóżko wysuwane. W trakcie dnia może ono pełnić funkcję kanapy, na której dzieci będą mogły się relaksować. Jednak warto wziąć pod uwagę, że ten rodzaj łóżka wymaga odpowiedniej ilości miejsca na wysunięcie dolnego materaca.

Unikaj w wąskim pokoju dla rodzeństwa niepotrzebnego zagracania przestrzeni, dlatego wyposaż pomieszczenie tylko w niezbędne meble. Ustaw wzdłuż ściany biurka, które będą stanowiły przestrzeń do odrabiania zadań domowych lub wykonywania prac kreatywnych. Pamiętaj także o pojemnej szafie na dziecięce ubrania.

Pokój dla rodzeństwa a przestrzeń do przechowywania

Niezbędnym elementem dziecięcego pokoju jest przestrzeń do przechowywania. Chociaż w wąskim pokoju dla rodzeństwa nie ma zbyt wiele miejsca, to nie powinno w nim zabraknąć regałów, półek, szafek czy też koszy, w których dzieci będą mogły trzymać swoje rzeczy. Dzięki temu, na przykład przybory szkolne znajdą się w szufladach, książki na regałach, a zabawki w koszach. Takie rozwiązania sprawdzą się również w małym pokoju dla rodzeństwa w bloku.

Pamiętaj, aby aranżując wąski pokój dla rodzeństwa, maksymalnie wykorzystać miejsce dostępne w pomieszczeniu. Nie bój się eksperymentować z różnymi rozwiązaniami, a na pewno uda Ci się stworzyć przestrzeń dostosowaną do potrzeb Twoich pociech.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *