5 nietypowych pomysłów na łóżko dla rodzeństwa

nietypowe lozko dla rodzenstwa

Dzieci to istne wulkany energii, które zwykle wieczorem nie myślą o spaniu, chociaż Ty już opadasz z sił. Ciekawy kształt łóżka może sprawić, że maluchy znacznie chętniej będą chciały w nim zasypiać. Poznaj 5 nietypowych pomysłów na łóżko dla rodzeństwa.

  1. Łóżko dla rodzeństwa domek
  2. Łóżko dla rodzeństwa na antresoli
  3. Łóżko piętrowe dla rodzeństwa ze schodami z szuflad
  4. Łóżko dla rodzeństwa w kształcie pojazdu lub łodzi
  5. Wspólne łóżko dla dzieci z baldachimem lub tipi

1. Łóżko dla rodzeństwa domek

Bardzo ciekawym i ostatnio dosyć modnym pomysłem na łóżko dla rodzeństwa jest takie w kształcie domku. Dzięki temu cały pokój nabiera bajkowego i nieco magicznego klimatu. Ten pomysł spodoba się zwłaszcza dziewczynkom, ale może również przypaść do gustu chłopcom. Odpowiednio dopasowana pościel i wystrój pokoju pozwolą stworzyć przytulną i przyjazną dzieciom przestrzeń.

2. Łóżko dla rodzeństwa na antresoli

Jeśli sufit w pokoju dzieci jest zawieszony wysoko, możesz zaproponować swoim pociechom łóżko na antresoli. Dzięki temu na dole powstanie dużo wolnej przestrzeni, którą dowolnie zaaranżujesz. Umieść pod antresolą biurko, regał z książkami, kanapę lub pufy, by dzieci miały wygodną strefę do nauki lub wypoczynku.

3. Łóżko piętrowe dla rodzeństwa ze schodami z szuflad

Klasyczne łóżko piętrowe dla dzieci może wydawać się nieco banalne, ale gdyby zastąpić drabinkę schodkami z szuflad? Wtedy nabierze ono zupełnie innej formy i stanie się niezwykłą przestrzenią do zabawy. To nieszablonowe spojrzenie na łóżko dla rodzeństwa sprawi, że najmłodsi będą wręcz nim zauroczeni, a z pokoju nie przestaną dobiegać radosne śmiechy. Szuflady ukryte w schodach to również dodatkowe miejsce, w którym dzieci mogą przechowywać swoje rzeczy.

4. Łóżko dla rodzeństwa w kształcie pojazdu lub łodzi

Ta propozycja znajdzie entuzjastów szczególnie wśród chłopców. W końcu, który mały miłośnik motoryzacji nie chciałby mieć łóżka w kształcie wyścigówki lub autobusu? Natomiast fanom morskich klimatów można zaproponować łóżko w kształcie łodzi podwodnej lub statku. To kolejne nietypowe podejście do łóżka piętrowego dla rodzeństwa.

A może także dziewczynkom spodobałby się ten pomysł? Przecież pojazdem jest nie tylko samochód, ale również kareta. Łóżko piętrowe dla rodzeństwa w formie karocy wprowadzi maluchy w wyjątkowy baśniowy klimat. Śpiąc w nim, dziewczynki mogą nawet poczuć się, jak Kopciuszek w drodze na bal.

5. Wspólne łóżko dla dzieci z baldachimem lub tipi

Propozycją, która na pewno wprawi dzieci w ekscytację, jest zawieszenie nad ich wspólnym łóżkiem baldachimu. Dzięki temu ukaże się ono maluchom w całkowicie odmienionej odsłonie. Dzieci zostaną tak zafascynowane, że co wieczór będą chciały słuchać bajek i zasypiać tylko w swoim łóżku.

Podobną propozycją do baldachimu jest łóżko dla rodzeństwa z tipi. To modne i jednocześnie bardzo kreatywne rozwiązanie. Możesz rozłożyć bezpośrednio na podłodze materac i zawiesić nad nim tipi, które nada przestrzeni snu niepowtarzalnego charakteru.
Dzieci będą zachwycone swoim nowym łóżkiem.

Szukając inspiracji na nietypowe łóżko dla rodzeństwa, zastanów się, czym interesują i pasjonują się Twoje pociechy. Im bardziej nieoczywisty kształt będzie miało łóżko dla rodzeństwa, tym dzieci chętniej będą chciały w nim zasypiać.

Podobne wpisy

3 thoughts on “5 nietypowych pomysłów na łóżko dla rodzeństwa

  1. Antresola to super pomysł, w szczególności jak pokój nie jest zbyt duży, ale też by, raczej się zastanowił, bo im bliżej sufitu tym mniej tlenu. Dzieciom się może gorzej zasypiać 🙁

  2. Ja postawiałam na łóżko dla rodzeństwa domek <3 moje księżniczki uwielbiają w nim spać, a ich pokój wygląda super!

  3. Zdecydowaliśmy się na łóżko piętrowe dla rodzeństwa ze schodkami i się okazało, że po jego złożeniu w pokoju nie zostało za dużo miejsca dla maluchów 🙁 miało być fajnie, a wyszła totalna klapa 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *