Urządzamy mały pokój dla rodzeństwa w bloku — 3 porady

bawiące się zabawkami rodzeństwo

Urządzenie pokoju dla dzieci może stanowić dla rodziców nie lada wyzwanie. Zwłaszcza wtedy, gdy należy zaaranżować mały pokój dla rodzeństwa, a dzieci są w różnym wieku. Jak stworzyć przytulną przestrzeń dla swoich pociech, aby zapewnić im komfort, nawet kiedy konieczne jest dzielenie pokoju z bratem lub siostrą? Poznaj 3 porady, dzięki którym znalezienie pomysłu na zaaranżowanie pokoju dziecięcego stanie się znacznie łatwiejsze.

  1. Wybierz łóżka dostosowane do potrzeb dzieci
  2. Złączenie biurek w małym pokoju dla rodzeństwa
  3. Podzielenie przestrzeni w małym pokoju rodzeństwa

1. Wybierz łóżka dostosowane do potrzeb dzieci

Zastanawiasz się, jak urządzić bardzo mały pokój dla rodzeństwa? Podczas urządzenia małego pokoju dla rodzeństwa w bloku rodzice zazwyczaj muszą zmierzyć się z ograniczeniami dotyczącymi niewielkiej przestrzeni, którą należy przystosować do potrzeb dzieci. Pokój dziecięcy spełnia wiele funkcji, jednak przede wszystkim jest pomieszczeniem sypialnianym, dlatego tak ważną kwestię stanowi wybór odpowiednich łóżek dla dzieci.

W małym pokoju dla rodzeństwa mogą nie zmieścić się dwa oddzielne łóżka, więc w takim przypadku dobre rozwiązanie stanowi łóżko piętrowe. Jeśli dzieci są małe, należy zadbać o to, aby łóżko miało barierki zabezpieczające przed upadkiem. Możesz zdecydować się na standardowe łóżko piętrowe albo wybrać takie w kształcie domku.

Innym rozwiązaniem na zapewnienie dzieciom komfortowej przestrzeni do spania w małym pokoju dla rodzeństwa jest ustawienie w pomieszczeniu łóżka z wysuwanym materacem. Ta propozycja sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci tej samej płci i w podobnym wieku.

2. Złączenie biurek w małym pokoju dla rodzeństwa

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują miejsca, gdzie mogłyby odrabiać lekcje. Postaraj się, aby każde z dzieci miało w pokoju własną przestrzeń do wykonywania zadań domowych. Dobrym pomysłem jest ustawienie obok siebie dwóch identycznych biurek. Możesz złączyć je krótszymi bokami i umieścić je pod ścianą lub oknem. Ciekawą propozycją jest również zakup jednego długiego biurka, przy którym będą mogły pracować dwie osoby. Pamiętaj także, aby w małym pokoju dla rodzeństwa w bloku znalazły się szuflady lub półki do przechowywania przyborów szkolnych i książek.

3. Podzielenie przestrzeni w małym pokoju rodzeństwa

Jak podzielić mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku? Pytanie to zapewne zadaje sobie wiele rodziców. Jak podzielić pokój na dwa dla dzieci? Dobrym rozwiązaniem na wydzielenie prywatnej strefy każdej z pociech jest ustawienie w pomieszczeniu regału. Będzie on spełniał funkcję ścianki działowej, a dzieci zyskają miejsce do przechowywania swoich rzeczy. Inne rozwiązanie, które sprawdzi się w pokoju dla rodzeństwa różnej płci, to podzielenie wnętrza przy pomocy dużej tablicy korkowej. W ten sposób każda z Twoich pociech będzie miała własną przestrzeń, a jednocześnie dzieci zyskają miejsce do umieszczania ważnych notatek.

Przystosowanie małego pokoju dla rodzeństwa w bloku może nie być łatwe. Warto w takiej sytuacji wziąć pod uwagę wiek i płeć dzieci, a także ich osobiste preferencje. Na pewno łatwiej urządzić pokój dla dwóch chłopców lub dwóch dziewczynek o podobnych zainteresowaniach. Jednak należy pamiętać, że istnieje także wiele ciekawych możliwości zaaranżowania pokoju dla chłopca i dziewczynki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *