Jak pomalować meble do pokoju dziecka? Pomysły na odnowienie mieszkania niskim kosztem

jak odnowić meble do pokoju dziecka

Na metamorfozę dziecięcego pokoju nie musisz wydawać fortuny, dzięki kilku trikom możesz stworzyć zupełnie nową przestrzeń bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Co zrobić, aby odnowić mieszkanie niskim kosztem i jak pomalować meble do pokoju dziecka?

Jak przygotować meble w pokoju dziecka do renowacji?

Meble w pokoju dziecka szybko się zużywają, obite, czasem odrapane i porysowane tracą swój pierwotny wygląd. Zanim udasz się do sklepu po nowy komplet dziecięcych mebelków, możesz go po prostu odnowić, w tym celu nie potrzebujesz dostępu do wiedzy tajemnej i nadzwyczajnych umiejętności.

Do pokoju naszych milusińskich najchętniej kupujemy meble drewniane, które z czasem wymagają renowacji powierzchni. Zanim przystąpisz do odnowy, wyjmij wszystkie szuflady oraz odkręć drzwi. Przed malowaniem meble dziecięce pokryte farbą musisz dokładnie przetrzeć papierem ściernym lub szlifierską gąbką. Wszystkie ubytki, zbędne wgłębienia należy wypełnić przeznaczonym do drewna szpalchlem.

Pamiętaj, że na zabrudzonych powierzchniach farba nie będzie się dobrze trzymać, dlatego musisz dokładnie wyczyścić i oddtłuścić meble. Jeżeli plamy stawiają opór, umyj meble roztworem wody z sodą oczyszczoną i octem lub kwaskiem cytrynowym.

Co zrobić, aby odnowić dziecięce meble?

Oszlifowane i umyte meble możesz pomalować, pamiętaj jednak, że meble dziecięce powinny zostać pokryte szybkoschnącą farbą, która nie jest szkodliwa dla zdrowia. Rozległe powierzchnie jak drzwi szaf, tyły i boki oraz fronty szuflad pomaluj szerokim wałkiem, do pozostałych drobnych elementów, szczelin i zagłębień użyj pędzla.

Kiedy farba wyschnie dobrze zaimpregnować wszystkie pomalowane powierzchnie, dzięki czemu otrzymasz na meblach ochronną warstwę. Drzwi szafy możesz pomalować farbą tablicowo-magnetyczną, dzięki czemu Twój maluch będzie mógł dać upust swojej twórczości na dotychczas zakazanej przestrzeni.
Zamiast farby możesz też okleić meble specjalną okleiną lub drewniane meble pokryć bejcą, która podkreśli ich naturalny kolor.

Remont mieszkania niskim kosztem – sprawdzone sposoby

Jeżeli chcesz odświeżyć mieszkanie i nie zamierzasz wydawać na ten cel wielu pieniędzy, możesz spróbować przeprowadzić remont przy niewielkich nakładach. Odnowienie mieszkania niskim kosztem wymaga jednak sporej dozy zaangażowania, większość prac musisz wykonać samodzielnie.

Ustal plan, kolejność wykonywanych czynności, dobry schemat zadań to podstawa. Jeżeli ściany i sufity wymagają jedynie odświeżenia, sam pomaluj wszystkie powierzchnie, zaoszczędzisz w ten sposób na kosztach robocizny, które średnio wynoszą 15zł/m2. Układanie paneli to również zdanie, które nie wymaga dyplomu, dlatego spróbuj położyć je samodzielnie. Dzięki temu zaoszczędzisz średnio 20zł/m2.

Poszukując niezbędnych produktów do odnowienia mieszkania niskim kosztem, zapoznaj się z ofertami kilku producentów, porównaj ceny i jakość towaru, ponieważ koszty podobnych elementów są często rozbieżne.

Podobne wpisy

2 thoughts on “Jak pomalować meble do pokoju dziecka? Pomysły na odnowienie mieszkania niskim kosztem

  1. A macie jakieś pomysły na kolory mebli dla dzieci? Zastanawiam się nad białymi, ale nie chcę, żeby było zbyt sterylnie i szpitalnie… Chociaż z drugiej strony może trochę harmonii by wprowadziły do tego chaosu… :/

  2. Przypominam, że przy takim malowaniu pokoju warto uważać na rodzaj farby! Żeby czasem jakaś alergia nie wyskoczyła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *