Schowek na kółkach, pufy z pojemnikiem, regały – jakie jeszcze meble do przechowywania dla dzieci?

Kufer na zabawki

Pokoje dziecięce to często istna kopalnia skarbów, która… rodziców przyprawia o ból głowy. Jak pogodzić ze sobą konieczność przechowywania wszystkich bezcennych zabawek i pamiątek przyniesionych z dworu z porządkiem? Mamy na to sposoby!

  1. Schowek na kółkach dla dzieci
  2. Pufy z pojemnikiem
  3. Regały na książki i zabawki
  4. Regały na książki na kółkach
  5. Pojemniki na zabawki

1. Schowek na kółkach dla dzieci

Schowek na kółkach to niezwykle sprytne urządzenie. Może być zamykany lub nie, posiadać uchwyt, za który dzieci mogą go ciągnąć. To dobry sposób na to, aby zachęcać maluchy do odkładania zabawek… bawiąc się jednocześnie! No bo które dziecko oprze się temu, aby swojego ukochanego misia umieścić w „pociągu” i przetransportować do „domku”? Wystarczy odrobina wyobraźni (a tej dzieci mają w nadmiarze), by nudne, codzienne obowiązki zamienić w ekscytującą przygodę!

Taki schowek może też pełnić funkcję siedziska, pufy – wystarczy, że obity jest miękkim materiałem. A skoro o pufach już mowa, to…

2. Pufy z pojemnikiem

Kolejnym, niezbędnym wręcz mebelkiem w pokoju dziecięcym są pufy z pojemnikiem w środku. Ich zastosowanie docenią w szczególności rodziny mieszkające w bloku, cierpiące na zbyt mało miejsca do przechowywania.

Taka pufa jest jednocześnie siedziskiem i pojemnikiem na zabawki. Chociaż nie, bardziej trafne stwierdzenie to kufer na najważniejsze skarby. Wystarczy w ten sposób przedstawić dziecku zastosowanie mebelka, by mieć pewność, że owe skarby będą do niego trafiać po zabawie.

Decydując się na taką pufę, należy zwrócić uwagę na to, aby była wytrzymała i stabilna, utrzymała ciężar malucha. Chcesz zapewnić mu dodatkowe atrakcje? Żaden problem! Wybierz pufę w kształcie zwierzaka, z nóżkami i głową. Sami chcielibyśmy mieć własnego renifera czy hipopotama do siedzenia, dlatego nie wierzymy, że dzieciom by się nie spodobało takie siedzisko.

3. Regały na książki i zabawki

Regały na książki i zabawki to obowiązkowy element w każdym pokoju dziecięcym. Tylko należy je dobrze wybrać. To znaczy jak? Taki mebelek powinien mieć część półek odkrytych, a część zamykanych. Wtedy będzie o wiele łatwiej o utrzymanie porządku w pokoju, a także o… estetykę. Bo nie jesteśmy idealistami i nie wierzymy, że dziecko zawsze skrupulatnie i ładnie wszystko odkłada.

Ciekawym rozwiązaniem są regały dziecięce w kształcie domku. Wygląda to designersko i aż się chce z takiego mebla korzystać.

4. Regały na książki na kółkach

Dla najmłodszych mamy nieco inne rozwiązanie – to niski regał na książki na kółkach. Taki mebel nie ma klasycznych półek, lecz przegródki na książki, dzięki czemu dostęp do nich jest łatwy, a i odkładanie na miejsce nie powinno stanowić problemu. Dodatkowym plusem jest to, że maluch ma cały czas swobodny dostęp do swoich ulubionych bajek.

5. Pojemniki na zabawki

Chcesz, aby w pokoju dziecięcym w końcu zapanował porządek? Zaopatrz się w pojemniki na zabawki. Najlepiej takie, które można wsunąć w półki regałów, aby jednocześnie całość dobrze wyglądała.

I tu są dwa rozwiązania. Możesz kupić kolorowe pojemniki z obrazkami lub zwykłe, jednobarwne, na które można przykleić naklejki. Po co? Aby w prosty sposób zilustrować to, co się w środku znajduje. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, gdzie znajdują się klocki, a gdzie ukochany zestaw samochodzików. My polecamy drugie rozwiązanie, ponieważ jest oryginalne i funkcjonalne.

A na zabawki, które są codziennie niezbędne, polecamy przeznaczyć ozdobny kosz, do którego można w każdej chwili sięgnąć.

Podobne wpisy

One thought on “Schowek na kółkach, pufy z pojemnikiem, regały – jakie jeszcze meble do przechowywania dla dzieci?

  1. U nas sprawdzają się u Córki materiałowe koszyki na zabawki. To takie w zasadzie worki. Pojemne. Wszystko się wrzuca ,jak leci i porządek jest. Na półkach średnio się dziecku chce układać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *