4 nowoczesne pomysły na pokój dla niemowlaka

pokój dla niemowlaka

Kiedy przyszła mama oczekuje na moment, w którym po raz pierwszy ujrzy swoje nowo narodzone maleństwo, ogromną frajdę sprawia jej urządzanie pokoju dla niemowlaka. Jeżeli szukasz koncepcji na zorganizowanie przestrzeni dla Twojego maleństwa, przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz praktyczne porady i pomysły na pokój dla małego dziecka.

Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój niemowlaka?

Przestrzeń pokoju niemowlaka musi zostać urządzona ładnie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Organizację pokoju dla małego dziecka warto rozpocząć, korzystając z doświadczeń innych rodziców. Na bazie własnych przeżyć wiedzą, co jest niezbędnym minimum, na jakie drobne udogodnienia warto zwrócić uwagę.

W miejscu, w którym Twoje dziecko będzie spędzało zdecydowaną większość czasu musi być bezpiecznie, dlatego rozważnie wybieraj farby lub tapety. Kupuj wyłącznie farby z certyfikatem antyalergicznym, dyspersyjne, które umożliwiają oddychanie ścian. Zwracaj uwagę jedynie na farby z niską zawartością lotnych związków organicznych, które po malowaniu charakteryzuje znikomy zapach.

Zwróć też uwagę na podłogę, po upływie kilku miesięcy od narodzin Twój maluch będzie spędzał na niej sporo czasu. Na parkiecie, panelach lub podłodze wykonanej z korka połóż dywan z krótkim włosiem lub piankowe puzzle, na których maluch będzie pełzał, raczkował i stawiał pierwsze kroki.

Niezbędnik pokoju niemowlaka

Na meble i gadżety do pokoju niemowlaka możesz wydać fortunę, wszystkie prezentują się słodko i rozkosznie. Jednak pamiętaj, że najlepiej zacząć od tego co niezbędne, potem możesz stopniowo wzbogacać pokój o dodatkowe elementy wyposażenia.

W pokoju niemowlaka musi znaleźć się, przede wszystkim łóżeczko oraz przewijak, który ułatwi Ci przebieranie maluszka. Do łóżeczka dobierz antyalergiczny materac, najlepiej średnio twardy, by dobrze podpierał kręgosłup Twojego maluszka.

Pokój dla niemowlaka – jakie meble?

W pierwszym roku życia dziecka nie będziesz potrzebowała zbyt wielu mebli w pokoju niemowlaka, poza łóżeczkiem i przewijakiem potrzebna potrzebna jest komoda. Jeżeli ogranicza Cię brak przestrzeni w sprzedaży znajdziesz komody z wbudowanym przewiajkiem, przed zakupem upewnij się, czy możesz go zdemontować. Komoda powinna mieć co najmniej trzy szuflady, warto zakupić do niej specjalne organizery, które pomogą Ci utrzymać porządek.

Jeśli zamierzasz karmić piersią, w pokoju niemowlaka ustaw wygodny fotel, w którym podczas pierwszych miesięcy będziecie spędzać wiele godzin. Najlepszy jest fotel z wysokim oparciem i podłokietnikami, dobrze jeśli tapicerka jest łatwa w czyszczeniu.

Jakie kolory w pokoju niemowlaka?

Planując remont w pokoju przeznaczonym dla niemowlaka, kolory ścian, podłogi oraz dodatków wybieraj z rozwagą. Postaw na jasne i stonowane barwy, otoczenie malucha w miarę upływu czasu będzie przybierało coraz więcej odcieni, co może z biegiem czasu stać się męczące dla oka. Unikaj ciemnych, intensywnych kolorów, dziecko powinno mieć w pokoju dużo jasnego światła.

Podobne wpisy

One thought on “4 nowoczesne pomysły na pokój dla niemowlaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *