Jak zaaranżować ściany w pokoju dziecięcym? Plakaty, grafiki, naklejki, co jeszcze?

Ściana w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy daje nam naprawdę wiele możliwości pod względem aranżacyjnym, pozwalając często nawet na bardzo nietypowe i zaskakujące dobranie elementów wystroju. Nie inaczej jest w przypadku organizacji ścian, dzięki czemu możliwe jest stworzenie niebanalnego wnętrza dla swojej pociechy. Co można zrobić ze ścianami w pokoju dziecka?

Jak zaaranżować ściany w pokoju dziecka?

Mówiąc o wystroju ścian w pokoju dziecka, najczęściej mamy na myśli pomalowanie je farbą lub położenie tapety z ciekawym wzorem. Nie jest to jednak jedyna możliwość obecnie dostępna na rynku aranżacyjnym i do wyboru mamy tak naprawdę więcej opcji, jak naklejki, plakaty lub grafiki, które mogą znacząco podkreślić indywidualność naszej pociechy. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom.

Jaka tapeta do pokoju dziecka?

Wybór tapet dziecięcych jest naprawdę duży, choć biorąc pod uwagę konieczność ich zmiany co jakiś czas, zwłaszcza gdy maluch podrasta, może być to frustrujące. Na rynku oczywiście jest sporo tapet o uniwersalnych wzorach, ułatwieniem może być też większy wybór jeżeli chodzi o rodzaj materiału, dzięki czemu są one łatwiejsze w kładzeniu oraz ewentualnym zrywaniu.

Ciekawą opcją są też fototapety, które pozwalają na mocne zindywidualizowanie pomieszczenia, nie trzeba ich też kłaść w całym pomieszczeniu – wystarczy jedna ściana, a resztę można pomalować farbą. Fototapeta z piękna panoramą natury, postaciami z bajek, nawiązaniami do sportu czy nauki, mogą być ciekawą odmianą dla tradycyjnych tapet.

Obrazki na ścianie

Czy plakaty na ścianach pokoju dziecka to dobry wybór?

Kto z nas w dzieciństwie nie miał pokoju poobwieszanego plakatami, niech pierwszy rzuci kamieniem. Dzisiaj także jak najbardziej są one spotykane, co więcej – mogą pełnić ciekawą formę aranżacyjną dla pokoju dziecka, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w sklepach można znaleźć wiele plakatów i obrazków właśnie dedykowanych do dekoracji. Co więcej, ułatwi to zmiany w pokoju, ponieważ można je co jakiś czas zmieniać, w zależności od wieku, płci i pojawiających się zainteresowań.

W pokoju małego dziecka można powiesić pastelowe plakaty i obrazki ze zwierzętami, a u starszych dzieci mogą być one już dobrane bardziej tematycznie – z alfabetem, liczbami, ciekawymi hasłami, motywem bajkowym i nawiązaniem do indywidualnych zainteresowań oraz aktualnego wieku.

Naklejki naścienne czy są alternatywą dla tapet?

Ciekawą i zdobywającą popularność alternatywą dla standardowych tapet są naklejki naścienne. Pozwalają one na dowolną aranżację ścian i zmiany bez narażania ich na zniszczenia. Można przy tym także dać wolną rękę dziecku i pozwolić mu nie tylko na wybór naklejek, ale i na ich samodzielnie umiejscowienie. W ten sposób stworzy on własną przestrzeń, dopasowaną do jego indywidualnych cech charakteru oraz zainteresowań.

Farba tablicowa na ścianę w pokoju dziecka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie farby tablicowej w pokoju dziecka. Wykorzystując jedną ścianę lub jej fragment, możemy stworzyć dla dziecka przestrzeń do kreatywnego rozwoju. Maluch będzie mógł bezkarnie malować po ścianach bez obaw o ich zniszczenie. Nietypową opcją jest też zastosowanie farby magnetycznej, która pozwala na umieszczanie magnesów i obrazków bezpośrednio na ścianie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *