Kiedy sprawdzą się lampy stojące? Lampa podłogowa do salonu, sypialni, pokoju dziecka

Salon z nowoczesną lampą

Wybór stosownych dodatków do danego wnętrza jest wbrew pozorom bardzo ważny. To właśnie dodatki i wszelkiego rodzaju urozmaicenia stanowią przysłowiową wisienkę na torcie. Niezwykle ważną funkcję pełni w tym zakresie również oświetlenie oraz rodzaj lamp. Decyzja o wyborze formy oświetlenia oraz rodzaju lamp podłogowych często nie należy do najłatwiejszych. Czym zatem kierować się podczas kupowania lamp podłogowych? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jaka lampa stojąca do salonu?

Lampa podłogowa w salonie nie tylko sprawia wrażenie efektywnego urozmaicenia, co ma spełniać określoną funkcję praktyczną. Ustawiana jest najczęściej przy dużym meblu, w rogu, aby powiększyć w ten sposób optycznie wnętrze. Lampa postawiona obok kanapy wyznacza strefę relaksu, zwłaszcza jeśli wieczorami lubimy usiąść przy dobrej książce. W tym zakresie sprawdzą się modele z regulowanym i wydłużanym ramieniem. Lampa stojąca sprawdza się również wtedy, kiedy jest postawiona przy telewizorze, gdyż światło skierowane na ścianę za ekranem sprawia, że unika się kontrastu między jasnym monitorem a ciemnym wnętrzem. Dzięki temu wzrok się nie męczy, a oczy nie bolą.

Lampa stojąca z abażurem, bez klosza lub bardzo popularna w ostatnim czasie lampa ledowa, to najlepsze propozycje na oświetlenie do salonu, które uczynią go bardzo przytulnym. Oczywiście wybór musi być uzależniony od rodzaju wykończenia oraz stylu, jaki panuje w tej części domu.

Jaka lampa stojąca do sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Zatem za odpowiedni nastrój sprzyjający relaksowi i odprężeniu odpowiada także właściwe oświetlenie. W tym zakresie sprawdzi się lampa podłogowa ustawiona przy łóżku. Największą popularnością wśród lamp stojących do sypialni cieszą się takie o dużym kloszu, przez które światło wydobywa się dołem. Nadaje ono wnętrzu uspokajającego i relaksującego klimatu. Samo oświetlenie powinno być miękkie i rozproszone oraz mieć duży zasięg. Taki efekt mogą dać tylko lampy stojące. Poza klasycznymi modelami bardzo zachęcająco wyglądają lampy kreślarskie z regulowaną wysokością. Dzięki temu możliwe jest oświetlenie większej części pokoju, jak również skupić światło w jednym tylko miejscu.

Jaka lampa podłogowa do pokoju dziecka?

Nie ulega wątpliwości, że dziecięcy pokój powinien być najlepiej doświetlony ze wszystkich domowych pomieszczeń. W tym zakresie bardzo dobrze sprawdza się właśnie lampa podłogowa. Daje nieco inne źródło światła, które zdecydowanie nadaje się do pokoju dziecka. Swoją funkcję pełni idealnie niezależnie od panującego za oknami sezonu. Jej dodatkowym atutem jest także uniwersalność. Może pasować nie tylko do aktualnego wystroju pokoju, co również sprawdzi się w pokoju kilkuletniego dziecka oraz nastolatka. Musi być ona przede wszystkim bezpieczna. Nie wybierajmy zatem takich modeli, które zwierają zdobienia czy posiada ostre zakończenia. Musi być również stabilna, aby dziecko jej nie przewróciło. Dopiero na samym końcu można wybierać rodzaj oraz styl lampy, który wpasuje się do charakteru danego pokoju.

Podobne wpisy

One thought on “Kiedy sprawdzą się lampy stojące? Lampa podłogowa do salonu, sypialni, pokoju dziecka

  1. Ja lubię mieć lampy stojące tak o, nigdy nie zapalam sufitowego światła, tylko zawsze jakieś boczne, bo wolę jak jest takie przygaszone… Lampa stojąca to mus w każdym pomieszczeniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *