Pufy dla dzieci – jak wybrać wygodne i nowoczesne?

Pufa

Pufy, choć tak niepozorne i w gruncie rzeczy mogłoby się wydawać, że również niepraktyczne, mają tak naprawdę wiele funkcji. Ze zwykłego siedziska przeobrażają się z drapieżnego lwa, którego dzielny podróżnik musi ujarzmić lub w tron księżniczki. Mogą być również tajemną wieżą, na której szczycie jest zaklęta dziewczynka czy kufrem pełnym skarbów. Już wiesz, czemu warto kupić dzieciom pufę? W takim razie teraz dowiedz się, jaką wybrać.

Pufa typu roller

Pufy typu roller przeznaczone są dla najmłodszych – są nieduże, lekkie i bardzo wygodne. Najczęściej mają kształt kostki, choć można znaleźć okrągłe modele. Oprócz tego, że maluszek może na nich usiąść, często stanowią też podparcie, gdy jego kroki nie są jeszcze zbyt pewne.

To znacznie bardziej komfortowa opcja niż krzesełko. A do tego, może być również designerska i urocza po prostu. Jak to? Producenci wyposażenia do pokojów dziecięcych prześcigają się w pomysłach i obecnie rzadko można kupić „zwykłą” pufę. Znacznie częściej to króliczki, misie bądź inne stwory.

Mamy praktyczną radę – szukaj puf używanych. Z modeli typu roller, dzieci szybko wyrastają, potem przestają już być praktyczne. Dlatego znacznie lepiej kupić je z drugiej ręki i potem samemu sprzedać. W końcu, po co przepłacać?

Pufy ze schowkiem

Funkcjonalne i nowoczesne są pufy ze schowkiem. Ich zadanie jest bardzo proste – stanowią niedostępną skrzynię pełną skarbów, do której dostać mogą się tylko Ci najodważniejsi, ponieważ strzeże jej groźny rycerz… I właśnie w ten sposób zachęciłeś swojego malucha, aby chował zabawki do pufy. Proste, prawda? A za to jak pomysłowe.

Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby wieczko takiej pufy było wytrzymałe, stabilne. W końcu środek nie jest wypełniony żadnym materiałem, wieczko musi samo utrzymać ciężar dziecka. Zwróć jeszcze uwagę na to, że w sklepach znajdziesz różne modele takich puf – mogą faktycznie przypominać skrzynię, ale też… samochód. Wtedy błyskawicznie przeistaczają się z magicznego kufra w wyścigową maszynę. Widzisz, ile mają zastosowań?

Pufy na nóżkach

Pufy na nóżkach wyglądają nowocześnie, często projektowane są w stylu skandynawskim, dzięki czemu pasują do większości aranżacji pokojów dziecięcych. Są nieduże, mobilne i najbardziej uniwersalne, ponieważ dzieci tak szybko z nich nie wyrastają.

Chyba że… kupisz pufę na nóżkach w kształcie zwierzaka – słonia, hipopotama czy prehistorycznego dinozaura. Chociaż naszym zdaniem i tak taka pufa szybko się nie znudzi. Przyznaj, że gdyby nie jej maksymalny ciężar, również byś chętnie na niej usiadł, prawda?

Oprócz tego taka pufa stanowi element dekoracyjny, sama w sobie jest atrakcją.

Pufy typu worek

Pufy typu worek mają najwięcej zastosowań, są też najbardziej wygodne. Służą zarówno do siedzenia, jak i do leżenia. Gdy dobrze wybierzesz model, mogą też przydać się młodym, karmiącym matkom – komfortowe ułożenie się na nich jest o wiele prostsze.

Tylko od razu podpowiadamy – wybieraj pufy typu worek z oparciem, są bardziej praktyczne. I przy okazji również designerskie, ponieważ nierzadko spotkasz się z tym, że takie siedzisko przypomina króliczka, szopa pracza czy nawet… rekina, w którego krwiożerczych zębach siada odważny maluch!

Sprawdź, czy pufa worek może również pełnić funkcję leżanki, ponieważ zapewniamy, że wtedy dziecko chętniej będzie kładło się spać na popołudniowe drzemki. Na koniec mamy też prawdziwą gratkę – pufa, do której można wejść… do środka i się w niej wygodnie ułożyć!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *