Meble z palet do pokoju dziecięcego – jak zrobić? Czy meble z palet sprawdzą się w pokoju dziecka?

meble z palet do pokoju dziecka

Meble z palet nie tracą na popularności, to nadal hit wnętrzarskich trendów. Są nie tylko tanie i oryginalne, drewniane europalety możemy dopasować do wystroju praktycznie każdego pomieszczenia. Jak zrobić meble z palet do pokoju dziecięcego?

Meble z palet do pokoju dziecka – dlaczego warto?

Drewniane palety dają szerokie możliwości zastosowania, możemy zbudować z nich meble do ogrodu, do salonu, do sypialni, czy pokoju najmłodszych. Meble z palet nie wychodzą z mody, to atrakcyjna koncepcja na przełamanie standardowych rozwiązań w aranżacji wnętrz.

Od lat możemy kupić już gotowe meble z palet, jednak zdecydowanie ciekawszą i bardziej ekonomiczną opcją jest samodzielne ich wykonanie. W ten sposób możemy dać upust swojej wyobraźni, kreatywności, posiłkując się wskazówkami pociechy, stworzyć własnoręcznie przestrzeń, która przyniesie wszystkim domownikom wiele satysfakcji. Konstruując meble z palet do pokoju dziecka, możemy sami wyczarować mu unikalny świat, do którego będzie wracało co dzień z radością.

Jakie palety na meble do pokoju dziecięcego?

Drewniane palety występują w wielu modelach oraz w różnych rozmiarach. Wybierając palety na meble do pokoju dziecka, warto zdecydować się na mocne palety trójwarstwowe. Są wykonane z grubych desek i mają wzmocnione narożniki, dzięki czemu meble będą stabilne.

meble z palet do pokoju dziecięcego

Dobrze, jeśli palety na meble do pokoju dziecięcego są wykonane z zaimpregnowanego drewna, które wcześniej zostało poddane termicznej obróbce. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zagnieżdżenia się w meblach nieproszonych gości.

Biurko z palet do pokoju dziecka

Początek roku szkolnego to dobry czas na zmianę wystroju, biurko z palet to pomysł, który sprawdzi się zarówno w pokoju małego dziecka, jaki i w pokoju młodzieżowym. Do wykonania mebla potrzebne są paleta, 4 nogi od stołu, 3 deski podłogowe, śruby, wiertarka, papier ścierny i lakier do malowania drewna. W sprzedaży znajdziemy lakiery przezroczyste, barwne, matowe, z połyskiem lub satynowe, wybór zależy od naszej koncepcji.

Po wygładzeniu powierzchni palety papierem ściernym warto ją dokładnie oczyścić z drobinek drewna, tak by po nałożeniu lakieru nie tworzyły na powierzchni biurka nieestetycznych grudek. Kiedy paleta wyschnie, należy przytwierdzić do jej powierzchni deski, które wraz z paletą trzeba zamocować do nóg stołu. Ciekawą koncepcją może okazać się biurko, gdzie dwie palety postawione na sztorc nabijemy na blat z desek.

Łóżko z palet do pokoju dziecięcego

Drewniane palety to idealny materiał na łóżko do pokoju dziecka, które z radością będzie spało na nowoczesnym i oryginalnym posłaniu. W najprostszej wersji konstrukcyjnej z palet możemy wykonać ramę, na której wystarczy później położyć gruby materac.

Z palet możemy zbudować też oryginalny zagłówek, do którego później warto przyczepić nocną lampkę lub zamontować na nim półkę na książki. Nie zapominajmy o dodatkach jak duże poduchy, ciepły koc, dzięki czemu surowy mebel nabierze przytulnego charakteru.

Podobne wpisy

3 thoughts on “Meble z palet do pokoju dziecięcego – jak zrobić? Czy meble z palet sprawdzą się w pokoju dziecka?

  1. Meble z palet są świetne, ogromnie mi się podobają, ale jednocześnie palety mają tyle drzazg… chyba nie poważyłabym się kupić mebli z palet do pokoju dziecka, chybachyba że byłyby super zaimpregnowane.

  2. Pomysł super, ale tak jak powiedziała przedmówczyni, trzeba sprawdzić, czy są dobrze zalakierowana i zaimpregnowane. Drewno w stanie surowym odpada.

  3. Ja jestem na nie, meble dla dzieci powinny być solidne, a nie jakieś cienkie palety skręcane samodzielnie. NIE, NIE, JESZCZE RAZ NIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *