Co usprawnić w pokoju dziecka, gdy za długo przebywacie w domu i nie możecie wychodzić?

Trudno jest jednak utrzymać porządek tam, gdzie maluch ma mnóstwo zabawek, akcesoriów do malowania, składania itp. W przypadku tej strefy niezbędne jest zadbanie o właściwą organizację. Dziecko nauczy się przy tym utrzymania porządku….Ważne jest jednak, by tak jak w strefie zabawy, zachować tu porządek. Chodzi o pewną regularność, czystość, ale i możliwość skupienia. Należy więc każdego ranka ścielić łóżko, nie zostawiać go ot tak.

Jak urządzić pokój dziecka w mieszkaniu w bloku?

Stosując odpowiednią kombinację szafek, półek i regałów, będziemy w stanie pomieścić całe mnóstwo rzeczy, jednocześnie dając możliwość na zachowanie porządku….Należy więc zadbać o to, by pomieszczenie było urządzone ze smakiem, abstrahując już od kwestii utrzymywania porządku. Na co zwracać uwagę, urządzając pokój dla dziecka w bloku?

Schowek na kółkach, pufy z pojemnikiem, regały – jakie jeszcze meble do przechowywania dla dzieci?

Wtedy będzie o wiele łatwiej o utrzymanie porządku w pokoju, a także o… estetykę. Bo nie jesteśmy idealistami i nie wierzymy, że dziecko zawsze skrupulatnie i ładnie wszystko odkłada. Ciekawym rozwiązaniem są regały dziecięce w kształcie domku….Jak pogodzić ze sobą konieczność przechowywania wszystkich bezcennych zabawek i pamiątek przyniesionych z dworu z porządkiem? Mamy na to sposoby!

Jak dobrać lampę do pokoju dziecka?

Lampy podłogowe Dla porządku wspominamy też o lampach podłogowych, choć nie polecamy ich zakupu do pokoju dziecięcego. Dlaczego? To proste!