5 zabawek interaktywnych dla dzieci

Małe dziecko na podłodze

Zabawki interaktywne to ten rodzaj zabawek, po które najczęściej sięgają rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu maleństwu sporą dawkę dobrej rozrywki, podczas której będzie się dodatkowo rozwijać. Ich wybór jest ogromny, co często przysparza sporych trudności, kiedy przychodzi określić, co będzie najbardziej wartościową zabawką. W poniższym zestawieniu przedstawiamy najbardziej popularne i najczęściej wybierane zabawki interaktywne.

  1. Jeździk – Pchacz
  2. Garnuszek muzyczny
  3. Interaktywny robot do samodzielnej konstrukcji
  4. Stolik edukacyjny
  5. Sterowany piesek na smyczy

1. Jeździk – Pchacz

To absolutny hit dla dzieci, które uczą się stawiać pierwsze kroki. Zapewnia również dobrą zabawę podczas siedzenia. Spełnia rolę tradycyjnego chodzika, ale sprawdza się również jako zabawka o różnorodnych funkcjach. Nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy za pomocą kształtów, kolorów, cyferek czy literek. Taki chodzik – pchacz potrafi „zająć” dziecko na bardzo długi czas. Stanowi doskonałe oparcie dla malucha, które uczy się utrzymywać równowagę podczas chodzenia. Możliwość regulowania docisków na kółkach pozwala dostosować szybkość ich poruszania do tempa i umiejętności dziecka. Dla tych pociech, które są na etapie raczkowania i które stabilnie już siedzą, dużą rozrywkę stanowić będzie edukacyjny panel, na którym zamieszczone są, w zależności od modelu, grzechotki, zwierzątka, ruchome zębate figury i wiele innych.

2. Garnuszek muzyczny

Interaktywny garnuszek pozwala rozwijać się dziecku poprzez zabawę. Zestaw zawiera 6 klocków o różnych kolorach i kształtach. Występują również modele, w których dodatkowo są również literki i cyferki. Zabawa polega na dopasowywaniu kształtów do otworów. Dzięki temu maluch rozwija sprawność manualną, kreatywne myślenie oraz spostrzegawczość. Poprzez zabawę uczy się także rozpoznawać kształty. Jest to idealna zabawka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Garnuszek wygrywa różne melodie i piosenki rymowanki, a dodatkowe efekty świetlne zaciekawią malca i wpłyną pozytywnie na rozwój jego funkcji poznawczych.

3. Interaktywny robot do samodzielnej konstrukcji

To zadanie dla większych dzieci, które poprzez tego rodzaju zabawę obudzą w sobie konstruktora i doświadczą niesamowitych wrażeń związanych z samodzielnym majsterkowaniem. Oczywiście nie jest to skomplikowana zabawka, ale wystarczy, aby dziecko doświadczyło świata technologii i przeżywało każdy etap zabawy na swój sposób. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów modeli robotów do samodzielnego złożenia, które można składać i rozkładać od nowa w taki sam, lub znacznie odmienny sposób. Dzięki temu dziecko rozwija swoją wyobraźnię oraz uczy się logicznego myślenia.

Chłopiec podczas zabawy

4. Stolik edukacyjny

To propozycja dla dzieci, które skończyły już 18 miesięcy. Stymuluje on rozwój ruchowy, wzrokowy oraz zachęca do stałej aktywności. Kolorowy wygląd, efekty świetlne oraz dźwiękowe stanowią jeszcze większą zachętę do zabawy i nauki. Każdy kolorowy element stolika posiada inny rodzaj zabawki co z kolei, „wymusza” na dziecku konieczność poruszania się wokół niego. Różnorodność dźwięków, wygrywanych melodii sprawia, że dziecko nie nudzi się taką zabawką. Tego typu stolik przeważnie zawiera klawisze od pianina, które świecą podczas grania.

5. Sterowany piesek na smyczy

Jest to zabawka stworzona dla dzieci, które pragną mieć własnego pupila. W ten sposób nauczą się one odpowiedzialności za czworonoga i uzmysłowi im to, ile pracy oraz zaangażowania należy włożyć w opiekę, oraz pielęgnację. Zdalnie sterowany piesek chodzi na smyczy, merda gonem, szczeka i domaga się zabawy. Takie zabawki są miłe w dotyku i bezpieczne. Nie zawierają w sobie żadnych niebezpiecznych i zagrażających bezpieczeństwu dziecka elementów.

Podobne wpisy

One thought on “5 zabawek interaktywnych dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *